Wpływ otoczenia na nasze włosy

Na porost i zdrowie naszych włosów na wpływ wiele czynników. Począwszy od stosowania produktów powstałych na bazie sztucznych składników takich jak silikon, aż po używanie prostownic, lokówek i suszarek, które wypalają włosy i powodują ich łamanie się. Nawet pogoda oraz otoczenie w jakim się aktualnie znajdujemy, ma duży wpływ na strukturę włosów.

images (1)

Wypadanie włosów przyczyny związane są z pogodą jaka panuje za oknem. Latem nasze włosy narażone są na morski wiatr, słoną wodę oraz promienie słoneczne. Możemy zauważyć w tym czasie, że nasze włosy są suche, sztywne a nawet zmieniają kolor na rudy. Podczas lata warto stosować odpowiednie kosmetyki, które chronią włosy przed czynnikami zewnętrznym, np. mgiełki do włosów. Jesienią i wiosną włosy narażone są na wypadanie ze względu na zmiany temperatury oraz otarcia spowodowane noszeniem szalików i chust. W tym okresie warto dbać szczególnie o końcówki włosów. Codziennie lub co drugi dzień nakładajmy na końcówki włosów olejek lub oliwę z oliwek. Nawilżenie końcówek jest bardzo ważne. Zimą natomiast dusimy włosy pod czapkami i kapturami co powoduje ich elektryzowanie się. Nic dziwnego, że kobiety żartują sobie iż na wiosnę linią się jak zwierzęta. Włosy muszą być wzmocnione i dokładnie nawilżone.

wlosy-latem-62ae354d0fcd30e474f6,630,0,0,0

Na nasze włosy wpływa także otoczenie i środowisko w jakim pracujemy czy obecnie się znajdujemy. Pomieszczenia, które są zakurzone lub zadymione powodują, że włosy wciągają wiele toksyn i niezdrowych bakterii. To wszystko powoduje, że cebulki włosów stają się osłabione i przestają pracować. Unikajmy takich miejsc, a jeśli już jesteśmy na nie skazani – myjmy włosy codziennie i nakładajmy mgiełkę, która ochroni włosy przed takimi czynnikami zewnętrznymi.